Dr. Joseph Teman

Discover The Beautiful You

על בוטוקס וקצת על שתלי PIP

יום שני 26 דצמבר 2011
הבוטוקס כה ידוע וכה פופולארי שאף ילדים יודעים כבר מהו ואולי אף מתכננים לקנות לאמא בקבוקון ליום הולדת, "כדי לשמח אותה" ו"שתראה טוב".הבוטוקס הפך למותג מסחרי מבוקש וכמו בכל מותג חדש, קמים לו חקיינים, זייפנים וחורשי מזימות, אשר מנסים לגזור קופון מההצלחה של האורגינל.זה קורה לא רק עם בוטוקס אלא עם לא מעט מוצרים ותרופות אשר אותם נוכלים מזייפים ומפיצים לעוסקים ברפואה, הן במישורין והן בעקיפין האחרון הוא שתל הסיליקון הידוע לנו לשימצה המיוצר בצרפת ושמו PIP . זהו שתל סיליקון מהזולים ביותר בשוק ומשמש רופאים, לא תמיד מומחים לכירורגיה פלסטית, אשר רוצים לקצץ בעלויות על מנת למשוך קהל לקוחות.אין שמץ של ספק שהשתל בעייתי אך עדיין אין אנו יודעים באיזו רמה. אני ממליץ לכל אלו שהושתלו בהם השתלים לתכנן ,בלי פאניקה ,החלפה של השתלים.מזה שבוע אני מוצף בטלפונים של מנותחות השואלות באם השתלתי להם סיליקון זה. לכולם אני מבשר בשמחה שמעולם לא השתמשתי בשתלים מסג זה.
יש להוקיע את אותם האנשים אשר ללא נקיפות מצפון ממלאים את גופי המטופלים בתרופות אשר במקרה הטוב אינן מועילות ובמקרה הרע יגרמו לתחלואה קשה ואף למוות. משרד הבריאות באופן מפתיע או לא מפתיע (תלוי מי מסתכל), מתנהג פרווה בענין זה. נרדם בשמירה הן לגבי השתלים הללו, למרות ההתראות והן לגבי מזריקי סיליקון נוזלי לגוף.
נתבשרנו גם בעבר על זייפן או מפיץ בוטוקס בארצנו אשר המשטרה שמה עליו יד. אינני חורץ את דינו, כי לא שמעתי יותר בענין זה. אבל, זייפני הבוטוקס לא נולדו רק בישראל וקרו דברים מעולם במקומות אחרים ואנשים נפגעו קשות וחלקם אף מתו.
מדובר ברעל חזק ביותר שמפיקה בקטריה בתוך קופסאות שימורים בסביבה נטולת חמצן.
להזכיר רק במעט, המפליגים בימים לפני שנים רבות נזונו בעקר משימורים כי לא היתה אפשרות לדאוג למזון טרי. אלפים ועשרות אלפים חלו ורבים מתו בדיוק בגלל הבוטוליניום טוקסין בתוך הקופסאות. אז לא ידעו זאת . היום זה ידוע.
הסתבר,ב-30 שנים האחרונות שהחידק הקטלני הזה אשר מפיק את הרעלן, במקום להרוג יכול גם לסייע למדע הרפואה.זה התחיל בטיפול בחולים הסובלים ממחלות נוירולוגיות וגלש די מהר לכירורגיה פלסטית קוסמטית. נמצא כי בוטולינים לאחר עיבוד נאות והחלשה של הטוקסין מסוגל לתת מענה מצויין לשחרור קמטים וקימטוטים בפנים.אלא מאי?
אותו בוטוקס שנמכר בבקבוקונים לרופאים כנגד מרשם, עבר תהליך ארוך ומיגע של מחקר
ויצור שעלה מיליארדים רבים של דולרים, עד שהגיע למדף הרוקחים בצורתו הבטוחה.
אין פלא לכן, שבקבוקון של חברת אלרגן, יצרנית בוטוקס מובילה בעולם, עולה לרופא
כמעט 2000 שח נכון להיום. וגם המטופל צריך לשלם משהו בגין הטיפול.לכן העסק הזה איננו זול.שלא יתממו קוני הבוטוקס המזוייף כי לא ידעו שבקניה זולה קונים את הדבר האמיתי!ולכן המעורבים בפרשה, אותם הקונים והמוכרים בזול, טענתם שלא ידעו, קרוב לודאי לא תעמוד במבחן בית המשפט.אני מאד מקווה שלא ימצאו רופאים אשר קנו בוטוקס זול ומזוייף והזריקו למטופלים.כי אם כך, דינם באם ימצאו אשמים, חייב להחרץ אף יותר בחומרה מהמפיץ או המזריק החמדן.וכאן באה אזהרה גם לציבור הצרכנים של הבוטוקס ובכל מוצר אחר.עליכם לדעת ששום דבר לא ניתן בחינם. למוצר איכותי יש מחיר שהיצרן או המפיץ לא יוכל להוזיל לרמה של דיל בלתי סביר. כל אדם שביקר בניו-יורק ודאי נתקל בשחורי העור, אשר קופסת נעליים תלויה על צווארם ובתוכה שעוני רולקס, בריטלינג וקרטייה.הם רודפים אחריך ומנסים למכור לכם שעון ב25 דולר.האם יעלה על דעתכם שעשיתם דיל וקניתם רולקס בזול? זהו זיוף חברים.אך יש הבדל. שעון זבל שקניתם בגרוש יפסיק לעבוד ויזרק לפח או למגירה.בוטוקס זול שקניתם והכנסתם לגופכם, עלול להרוג אתכם.
ראו הוזהרתם.