Dr. Joseph Teman

Discover The Beautiful You

על שתלים ובקרה רפואית

יום שני 26 דצמבר 2011
השערוריה של שתלי PIP ממשיכה להכות גלים וצוברת תאוצה מיום ליום. יקח עוד לא מעט זמן עד שכל אלפי הנשים אשר הושתלו בגופם שתלים אלו, יקבלו תשובות , שלא נדבר על אלפים רבים נוספים אשר בגופם הושתל שתל אחר ורוצים לודא מהו השתל.
מצוקת הנשים המושתלות היא ברורה ועל הרופאים המנתחים לספק לכל אישה את האינפורמציה הנדרשת.
לגבי השתלים עצמם, ידוע שהם בעיתיים.מדובר בשתלים שהם גם מעט יותר זולים מהשתלים שרוב המנתחים הפלסטיים משתמשים בהם. מה מידת הבעיתיות, שאת חלקה אנו יודעים היום, לאחר הפיצוץ התקשורתי אשר היה בצרפת, אין אנו יודעים סופית עדיין.
אבל מה קורה במדינה יותר מתוקנת מישראל? באותו רגע שמתקבלת הערת אזהרה לגבי, תרופה, מזון או שתל סיליקון , כמו במקרה זה, משרד הבריאות והרשויות המוסמכות עושות תוך זמן קצר HOLD . יוצאים באזהרה לציבור בכלי התקשורת או במקרים שנראים על פניו חמורים מודיעים ייד על איסור בשימוש. חד וחלק.
המחמירים ביותר בענין זה היא רשות המזון והתרופות האמריקאית ה-FDA . בלי שום חכמות מוציאות באופן מיידי צווי איסור.
ומה קרה אצלנו, לפחות לפי ההודעות והדווחים שקיבלתי. משרד הבריאות יצא בהודעה מאד מגומגמת כי אסר על יבוא שתלי PIP לפני שנתיים! מה זה אומר ? כלום! כי אני יודע על ספק אחד שקנה סטוק אדיר וזה היה בשימוש במשך השנתיים האחרונות וגם קודם לכן ואני בטוח שנשאר לו עדיין עודף גדול. וכך המשיכו חלק מהמנתחים להשתיל מוצר שהוא בסבירות גבוה לא רק פגום, אלא גם לא לשימוש אדם.
האם משרד הבריאות הודיע קבל עם ועדה לפני שנתיים על איסור להשתמש בשתלים? לא! וזהו מעשה חמור ביותר ולדעתי משמש עדות לרשלנות לכאורה . לא אתפלא על מבול התביעות שיגיעו לכותלי בתי-משפט די בקרוב ואני משוכנע שעורכי הדין יכלילו בין הנתבעים את משרד הבריאות אשר עקב הפסיביות שלו לא אסר על שימוש, לפחות לפני שנתיים.
זה במובן המשפטי. אך קיים כמובן גם אספקט רפואי, שהוא החשוב מכל. במידה והטכנולוגיה של PIP לא עמדה בסטנדרט הנדרש ובמידה ומילוי הסיליקון לא היה לשימוש אדם ובסבירות גבוהה כך הם פני הדברים, כל הנשים חייבות לסלק מייד את אותם השתלים. לאלו שעברו ניתוח לפני 10 שנים ומעלה, המשימה תהיה יותר קלה היות ותוחלת החיים של שתל מהדור הקודם היא בערך 10 שנים ולאחר מכן זה מתחיל להתכלות. אני דן כאן על שתל באיכות טובה שעברה את כל המבחנים.ומה יעשו הנשים שעברו השתלה נניח לפני 5 שנים?
הבה נחשוב על אלפי הניתוחים שיש לבצע! ומי ישלם בעבורם? 
ישנן לא מעט שאלות פרקטיות בענין זה וכמובן יהיה מבול של התדיינויות בבתי המשפט ונשמע על זה לא מעט בהמשך.
ודבר אחרון ד"ר דובי קליין.
את ד"ר קליין אני מכיר לא מעט שנים. הוא כירורג פלסטי מוכשר איש יחסי ציבור ופרויקטור יזמות בלתי רגיל. כתוצאה מכך, הפרקטיקה הרפואית שלו פורחת ועיקר עיסוקו הגדלת שדיים. והנה התנפלו על ד"ר קליין והאשימו אותו בשקר או חצי שקר, באמצעי התקשורת. אני מאד מאמין שבין אלפי הניתוחים שביצע ד"ר קליין, אותם מספר עשרות ניתוחים אשר ביצע לפני כ-10 שנים עם שתלי PIP , נשכחו מליבו.אז באופן מגמתי מנסים להעמידו באור של מפיץ סחורה מקולקלת. כי כך העיתון האלקטרוני או העיתון מנייר נמכר יותר טוב. כי מה יכתבו על ד"ר נמו שאיש לא מכיר?!
אני בטוח שד"ר קליין לא היה משתמש בשתלים עליהם חל איסור מטעם משרד הבריאות! ולא רק ד"ר קליין.
שום רופא מנתח סביר לא עושה זאת . ולכן האשם בכל הפרשה הזאת הוא משרד הבריאות. הוא זה שנרדם בשמירה, הוא זה שלא יצא באופן תקיף והודיע, אין להשתמש בשתלי PIP , לפחות עד להודעה חדשה וכך נסגר המעגל